Mistrzostwa Świata Mundial Katar 2022 Mistrzostwa Świata Mundial Katar 2022Mecze na żywo Transmisje: 48 Mistrzostwa Europy U-19 Mistrzostwa Europy U-19Mecze na żywo Transmisje: 9 Cage Warriors Cage Warriorsna żywo Transmisje: 8 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 6 Gala UFC Gala UFCna żywo Transmisje: 5 Speedway GP (Grand Prix na Żużlu) Speedway GP (Grand Prix na Żużlu)Mecze na żywo Transmisje: 4 Mecz towarzyski Mecz towarzyskiMecze na żywo Transmisje: 3 Gala KSW Gala KSWna żywo Transmisje: 3 Oktagon MMA Oktagon MMAna żywo Transmisje: 2 Wspinaczka Wspinaczkana żywo Transmisje: 2 Szermierka Szermierkana żywo Transmisje: 2 Lekkoatletyka Lekkoatletykana żywo Transmisje: 2 Kolarstwo Kolarstwona żywo Transmisje: 2 Professional Fighters League Professional Fighters Leaguena żywo Transmisje: 1 Polska 2 Liga Żużlowa Polska 2 Liga ŻużlowaMecze na żywo Transmisje: 1

Luis Enrique chwali Lens przed odłożonym meczem – PSG blisko piątego z rzędu mistrzostwa

luis-enrique-chwali-lens-przed-odlozonym-meczem-psg-blisko-piatego-z-rzedu-mistrzostwa
Autor: Michał Nowicki | 12.05.2026 23:30 Źródło zdjęcia: Fot. Paris Saint-Germain

Trener Paris Saint-Germain Luis Enrique odniósł się na konferencji prasowej do odłożonego meczu z Lens, po którym jego zespół może zapewnić sobie piąty z rzędu tytuł mistrza Francji; PSG ma sześć punktów przewagi i o 15 goli lepszy bilans bramkowy.

Sytuacja w tabeli i słowa Luisa Enrique

Paris Saint-Germain przystąpi do odłożonego spotkania z Lens z możliwością zapewnienia sobie mistrzostwa nawet przy niewielkiej porażce w wyjazdowym meczu. Szansa na sukces PSG została oceniona na 99,99%, a klub ma obecnie sześć punktów przewagi nad rywalami oraz przewagę bramek wynoszącą +15.

Enrique podkreślił trudności, jakie sprawił jego zespołowi rywal w tym sezonie: powiedział, że od jego przybycia do klubu to pierwszy zespół, który stworzył PSG tak wiele problemów i że nikt na początku sezonu nie spodziewał się takiego scenariusza. „Zasługują na udział w Lidze Mistrzów, gratulacje”, stwierdził trener. Informację o słowach trenera cytował także dziennikarz Fabrizio Romano.

Skład i absencje przed meczem

Na liście nieobecnych Paris Saint-Germain znajdują się Achraf Hakimi, Wílian Pacho, Nuno Mendes oraz Warren Zaire-Emery. Dodatkowo w kadrze na spotkanie z Lensem nie znalazł się również koreański reprezentant Kang‑in Lee.

Trener Lens, Pierre Sage, został uznany za najlepszego trenera sezonu w Ligue 1; Enrique pogratulował mu osiągnięć oraz stylu, w jakim gra zespół. 

Lance Ligue 1 Paris Saint-Germain Piłka Nożna