Mecz towarzyski Mecz towarzyskiMecze na żywo Transmisje: 100 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 85 Euro 2024 (Mistrzostwa Europy) Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 32 Siatkarska Liga Narodów siatkarzy Siatkarska Liga Narodów siatkarzyMecze na żywo Transmisje: 31 Golf Golfna żywo Transmisje: 17 Kolarstwo Kolarstwona żywo Transmisje: 15 Turniej Wimbledon Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 Grand Prix Austrii Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 Grand Prix Hiszpanii Grand Prix Hiszpaniina żywo Transmisje: 11 Eliteserien (Szwedzka Liga Żużlowa) Eliteserien (Szwedzka Liga Żużlowa)Mecze na żywo Transmisje: 8 Lekkoatletyka Lekkoatletykana żywo Transmisje: 8 Challenger Sassuolo Challenger SassuoloMecze na żywo Transmisje: 7 WTA Gaiba WTA GaibaMecze na żywo Transmisje: 7 WTA Bad Homburg WTA Bad HomburgMecze na żywo Transmisje: 7 ATP Majorka ATP MajorkaMecze na żywo Transmisje: 7
Bonus dnia bonus dnia 330 PLN 300 PLN
20 PLNDARMOWY ZAKŁAD ZA REJESTRACJĘ
10 PLNBONUS OD PIERWSZEGO DEPOZYTU
3 X 100 PLN3 ZAKŁADY BEZ RYZYKA
Zarejestruj konto
promocja lvbet
promocja betclic

Como nie zagra na swoim stadionie w Serie A?

como-nie-zagra-na-swoim-stadionie-w-serie-a
Autor: Wojtek Jagodowski | 15.05.2024 11:10

Como, po 21 latach przerwy, niedawno awansowało do włoskiej Serie A. Jednak drużyna nie będzie mogła rozgrywać meczów na własnym stadionie - Stadio Comunale G. Sinigaglia. Obiekt ten nie spełnia bowiem wymogów stawianym przez najwyższą ligę Serie A. W związku z tym, Como będzie zmuszone do znalezienia alternatywnej lokalizacji na swoje domowe spotkania.

Dlaczego Como nie będzie grać na własnym stadionie?

Como, po 21 latach przerwy, niedawno awansowało do włoskiej Serie A, co było wielkim sukcesem dla tego klubu. Niestety, ich domowy stadion - Stadio Comunale G. Sinigaglia - nie spełnia wymogów stawianych przez najwyższą ligę Serie A.

Stadio Comunale G. Sinigaglia nie spełnia wymogów ligi

Niestety, Stadio Comunale G. Sinigaglia, który jest domowym obiektem Como, nie spełnia wymogów stawianych przez Serie A. Stadion ten ma zbyt małą pojemność oraz nie posiada odpowiedniej infrastruktury, aby mogły się na nim odbywać mecze najwyższej włoskiej ligi. W związku z tym, Como będzie musiało znaleźć inny obiekt, na którym rozegrają swoje ligowe spotkania.

Como zmuszone do znalezienia nowego stadionu

Jedną z rozważanych możliwości była Szwajcaria, a konkretnie miasto Lugano, oddalone zaledwie 40 km od Como. Władze klubu analizowały tę opcję jako potencjalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę bliskość geograficzną i łatwość dojazdu dla kibiców. 

Szanse na ten ruch oceniane są na 90%. Władze klubu liczą, że to rozwiązanie okaże się korzystne, dopóki nie uda się dostosować Stadio Comunale G. Sinigaglia do wymogów najwyższej ligi.

Wniosek

Choć awans klubu Como do Serie A jest ogromnym sukcesem, fakt, że drużyna nie będzie mogła rozgrywać meczów na własnym stadionie, Stadio Comunale G. Sinigaglia, stanowi duże rozczarowanie. Obiekt ten, pomimo swojego malowniczego położenia, nie spełnia wymogów stawianym przez najwyższą włoską ligę piłkarską.

W związku z tym, Como będzie zmuszone do przeniesienia swoich domowych spotkań do oddalonego o 40 km Lugano w Szwajcarii. Bez wątpienia będzie to utrudnienie zarówno dla kibiców, jak i samego klubu, który pozbawiony będzie wsparcia własnych fanów na własnym obiekcie.

Niemniej, pomimo tej trudnej sytuacji, awans Como do Serie A pozostaje ogromnym osiągnięciem tego klubu, który po 21 latach wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

promocja fortuna
promocja fortuna